top of page
Almeta kodud_Domus kinnisvara_Tartu.jpg

Ehitusinfo

Korterelamud Jaama tn 52, Tartu

HOONETEST

 

Jaama tn 52 kinnistule rajatakse kaks 2-3-korruselist kortermaja. Enamus korteritel on  otse sissepääs korterisse. Kokku on hoonetes 18 korterit. Parkimine on lahendatud krundil. Kinnistul paiknevad 18 väliparkimiskohta autodele, millest 3 paiknevad osaliselt hoone all. Panipaikade ala on sisehoovis ehitatava uushoone keldrikorrusel eraldi sissepääsuuksega hoovist.

Kinnistule on ette nähtud väravad nii autodele kui jalakäijatele Jaama tänavalt. Sissepääs  kinnistule toimub Jaama tänavalt kagu nurgast. Kinnistu on piiratud piirdeaiaga ja autovärav  on avatav puldiga. Hoovis asub mänguala ja parkimisala.

Hoonetele paigaldatakse kolmekordse klaaspaketiga puitaknad. Igas eluruumis on üldjuhul vähemalt üks avatav aken või aknaosa. Korterite välisuksed on puituksed. Siseuksed on puidust valged sile- ja profiiluksed. Korterite siseuksed on standardkõrgusega (2100 mm). Saunaga korteritel on saunaruumidel klaasist saunauks. Rõdude ja terrasside kuju, piirded ja suurused on vastavalt arhitektuursele projektile.

KONSTRUKTSIOONID

 

Hoonete kandekonstruktsioonid koosnevad peamiselt laotud õõnesplokkseintest ja 

õõneslaepaneelidest. Rekonstrueeritava hoone 1 osas rekonstrueeritakse tellisseinad, vahelaed ja katuslaed rekonstrueeritavas osas monoliitbetoonist. Mõlemal hoonel kolmandal korrusel viilkatused ja vintskapid ehitatakse puitkonstruktsioonist. 

Korterisisesed mittekandvad vaheseinad on metallkarkassil kipsseinad. Korterite vahelised  seinad on helipidavad kerg- või plokkseinad. Korteris asuvad kipsplaadist ripplaed üldjuhul sanitaarruumides, koridoris, esikus. Lisaks eelnimetatud ruumidele võib olla vajadus paigaldada osaliselt ripplage eluruumidesse ja kööki tagamaks vajalike tehnosüsteemide paigalduseks.

Hoone 2 keldris panipaikade eraldusseinad on kiviplokist.

KÜTE, VENTILATSIOON, TUGEV- JA NÕRKVOOLUSÜSTEEMID

 

Eluruumide ventileerimiseks on ette nähtud korteripõhised soojustagastusega ja elektrikalorifeerküttega ventilatsiooniagregaadid. Ventilatsiooniagregaat paigaldatakse korteri sanitaarruumi ripplae taha. Korterites pliidikubu ning selle tagasilöögiklappi ei paigaldata. Kütteks on kaugküte, korterites on vesi-põrandaküte, rekonstrueeritavas hoone osas ka täiendavalt välisseintel radiaatorid, üldaladel küte radiaatoritega. Korteripõhine elektrikilp koos nõrkvoolukeskusega paikneb esikus. Korterisisesed side- ja pistikupesad paigaldatakse vastavalt projektis pakutud mööbli paigutusele ruumis. Igas  korteris on fonolukksüsteem. Vee- ja elektriarvestid on kaugloetavad.

ENERGIATÕHUSUS

 

Rekonstrueeritava hoone arvutuslik kaalutud keskmine energiaklass on „C“. Sisehoovis uusehitise arvutuslik kaalutud keskmine energiaklass on „A“. Rekonstrueeritava hooneosa katusele paigaldatakse päikesepaneelid. Päikeseparki majandab, sh päikeseenergiat jaotab hoonete energiatarbijate vahel korteriühistu.

ALMÉ RESIDENTSID valmivad 2024. aasta suvel ja ehitust teostab pikaajalise ehituskogemusega usaldusväärne Dorpat Ehitus OÜ.

Alme residentsid.png

Küsi julgelt lisainfot või broneeri privaatne tutvumistuur Almé Residentside arenduses!

Aitäh!

ALMÉ RESIDENTSID 
uusarenduse ametlik müügipartner

Margit Vähi Domus Kinnisvara.png

ALMÉ RESIDENTSID 
uusarenduse ametlik müügipartner

Margit Vähi
Maakler / Konsultant

+372 5624 2181

margit.vahi@domus.ee

Mihail-Važnõi_Domus Kinnisvara.jpg

ALMÉ RESIDENTSID 
uusarenduse ametlik hindamispartner

bottom of page